İsrail özür diledimi? israilin özrü sonrası olan gelişmeler haberler

İsrail gene yaptığı şeylerden sonra pek özür dilediği görünmesede özür dilemiş bunun neticesinde olan gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedik. Bundan sonra ne olacak ne gibi adımlar izlenecek birlikte bizlerden ayrılmadan okuyabilirsiniz.

İsrail’in özür sonrası adımları Taha Dağlı adlı yazar kaleme alınmış
Özür Cuma günü dilendi. Cumartesi-Pazar hafta sonu tatiliydi. Pazartesi ise ajanslara peş peşe haberler düşmeye başladı. Kaynak İsrail'di. Hamursuz Bayramı tatili olmasına rağmen İsrail, özür hamlesinin ardından yeni sürece girildiğini teyit eden adımlar attı.

Birinci haber Gazze'deki ablukayla ilgiliydi. Türkiye'nin üç şartından biri olan abluka, keskin çizgilerle belirlenmediği için ne olacağını en çok Gazzeliler merak ediyordu. İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gazze'ye yardım taşıyan tırların girişine izin verildiğini açıkladı.

Aslında İsrail uzun bir süredir Gazze'ye yardım tırlarının girişi konusunda esnek davranıyordu. Tabi yardım taşıyan tırlar kapılarda bekletiliyor, içerikleri kalem kalem sayılıyor, inşaat malzemeleri ayıklanıyor. Ama sonuçta sakıncası olmayan ürünlerin içeri girişine izin veriliyordu.

İsrail'in Özrü sonrasında neler oluyor?