Hayatın şifresi nedir, Canlıların şifreleri, Ben, çoğunluğu A grubu olan bir ailede büyüdüm. Babamın İŞ' sebebiyle çoğunlukla tofu, buharda pişmiş sebzeler ve salata ile beslenirdik. Çotukken bundan çok utanır, birçok yiyecekten mahrum kaldığımı düşünürdüm. Arkadaşlarımın hiçbiri, tofu gibi tuhaf yiyecekler yemiyordu, lam aksine, hepsi de 1950 li yıllan kasıp kavuran bambaşka bir beslenme devrimine kapılmışlardı. Bu beslenme düzeninde hamburger, sosisli yağlı patates kızartması, çubuk şekerler, dondurma ve bol miktarda gazlı içecek vardı.

Bugün hâlâ çocukluğumda yediğim şeyleri yiyorum ve çok seviyorum. 11 er A grubu olan vücudumun istediği besinleri ona veriyorum. Bu da beni son derece mutlu ediyor.

Kan Grubunuza Göre Beslenme adlı kitapta en iyi hayat tarzını sürmenize yardımcı olacak seçenekler ve beslenme düzeni ile kan grupları arasındaki ana ilişkiyi öğreteceğim. Kan grubu bağlantısının esas niteliği şu gerçeklerde yatar:

• Kan grubunuz -0, A, B ya da AB- sizi DNA’nız kadar kesin bir şekilde tanımlayan genetik parmak izleridir.

• Kan grubunuzun size bas olan özelliklerini beslenme düzeninizde ve yaşantınızda bir yol işareti olarak kullanır. sanız daha sağlıklı olacak, ideal kilonuza doğal yollardan ulaşacak ve yaşlanmanız gecikecektir.

Kan grubunuz; ırk, kültür ya da coğrafyadan daha güvenilir bir kimlik ölçüsüdür. Kim olduğunuzu gösteren bir şablon, daha sağlıklı nasıl yaşayacağınıza bir rehberdir. Kan grubunun önemi, insan evriminin öyküsünden anlaşılabilir. 0 grubu en eskisidir.

A grubu, çiftçi toplumlarla beraber evrimleşmiştir. B grubu, soğuk, sert iklimlerde göç sırasında ortaya çıkmıştır. AB grubu ise tamamen modern bir adaptasyon, farklı grupların karışmasında! çıkan bir gruptur. Bu evrim öyküsü; günümüze, her kan grubunun beslenme ihtiyaçlarına kadar gelir.