Bozcaada Tanıtımı Resimleri , Bozcaadaya Nasıl Gidilir , Bunların hepsini tektek anlatırken zamanda yolculuk yapacaksınız. Aceleye gelecek bir yer kesinlikle değildi. Bu nedenle Bozcaada’yı daha sonra tek başma dolaşmak üzere birinci gün programından çıkardım. Acelesiz bir gün için bölgeye has, asma yaprağında sardalya ile başlayan ve bir tur peynir tatlısı olan höşmelimle biten yöresel yemeklerden oluşan bir ziyafet çok daha çekici geldi.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada ulaşım, Zamanında, Odun İskelesi'nden kalkarak, Bozcaada’ya yanaşan takadan bozma feribotun kaptanı, bir gün, adada evi olan Uğur Dündar’a sormuş;

"Uğur Bey siz tüm dünyayı görmüşsünüz, bizim buralar için çok güzel diyorlar; ne dersiniz?" Tüm dünyayı gerçekten gezme görme şansını elde eden Uğur Dündar, bugün; "Tereddütsüz dünyanın en güzel yeri Bozcaada" diyor.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada Emlak, Özellikle de adanın arkasından denize doğru inen yarlar üzerindeki üzüm bağlarının kokusunun ve üç bin yıllık şarap üretim geleneğinin adaya kattıklarının başka hiçbir yerde bulunamayacağını söylüyor.

Bizim de Mercedes-Benz Viano ile programladığımız Ege seyahatimizin ilk durağı, bu muhteşem adanın tam karşısındaki sahil oldu. Inşa edilen evleri gezmek istiyorsanız ilave bilet almanız gerekiyor. Meryem Ana Klllsosl’nln konservasyon çalışmalarının da bu yıl tamamlanması planlanıyor.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada Turları, Yani yaşam izlerinin milattan önce 7 binlerin sonuna, Kalkolitik Çağa kadar uzandığı bölge yerleşimlerinin en çarpıcısı olan Efes’i ilk defa veya yeniden gezmek isteyenlere küçük önerilerim olacak. Eğer sıcak bir havada gezmeyi düşünüyorsanız, yokuş aşağı bir parkur çizin.

Önce çıkıp sonra inmek İstemiyorsanız, faytonlar sizi üst noktaya kadar, zaman zaman asfalttan, zaman zaman tarihi bölgenin çevresinden dolaşan patikalardan geçerek götüren ideal bir çözüm oluşturuyor. Yaklaşık 25 dakika süren bu keyifli fayton turunda, fotoğraf makinanızı hazır bulundurun, zira Efes Antik Kenti ve çevresi her açıdan mükemmel fotoğraflar veriyor.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada Konaklama, Üst kapıya vardığınızda çevrenizde çok sayıda turistik eşya satan) mağaza/sergi ile karşılaşacaksınız. Hu satıcılar o kadar dürüstler ki "Gerçek Sahte Saatler tabelasını mağazalarının tepesine gururla asmışlardı. Buradan saat alır mısınız bilemem, ama su ve hasır şapkaların şart olduğu muhakkak.

Kapıda bilet alırken, belki size yardımcı olacak bir rehberlik hizmeti talep edebilirsiniz. Oldukça detaylı bilgi veren itinalı hazırlanmış, kiralanabilen kulaklık sisteminin daha özgür dolaşma imkanı sağladığını da bilmenizde fayda var.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada Kiralık Ev, Efes Müzesi ise Selçuk'ta. Türkiye'ninenzengin Arkeoloji Müzelerinden biri diyebilirim. Efes’i tam hissedebilmeniz için müzeyi de gezmeniz faydalı olacaktır. Unutmayın müzeyi gezmeye Seiçuk'a giderseniz, yiyebileceğiniz çöp şişin de tadını kolay unutmayacaksınız demektir. Yugoslavya'dan göç eden bir ailenin çocuğu olan Mustafa Meler, 38 yıldır Selçuk’ta çöp şiş yapıyor. Petek çöp şiş, Selçuk'ta vereceğiniz kısa molayı lezzetli kılacaktır.

Aman ayranı fazla kaçırmayın, Mercedes’inizin konforu ile birleşince istenmeyen etkiyi yaratabilir. Truvanın limanşehri M.Ö. 310 yılında Büyük İskender'in generallerinden Antigonos tarafından inşa edilmiş. Ancak en görkemli yıllarını Roma döneminde yaşamış. Hatta bir ara Doğu Roma’nın başkenti olması da gündeme gelmiş. Sahile kadar gelip de hemen kum tepelerinin arkasına saklanmış tuz gölünü görmeden dönmemenizi öneririm. Yürüyerek gidenler arzu ederlerse Dalyan Köy'deki kahvenin yanından kalkan minibüslere binmeyi tercih edebilirler.

Bozcaada Tanıtımı Resimleri

Bozcaada Hava Durumu, Yine araba ile yaklaşık 1 1,5 saatlik bir gezi garajı içine, Çanakkale’yi ve Truva’yı gezmek mümkün. Tabii ki Gelibolu Yarımadası Târihi Milli Parkı Kabatepe Tanıtım Merkezi dr goriilıneğe değer, iskeleden ayrılmadan, büyük şehir şarküterilerinde Ezine diye satılan peynirleri de, 15 dakika mesafedeki Ezine çarşısında bulabi: rsiniz. "Eyvah Eyvah" filminin etkisi aritesi artan Geyikli’de konaklama alternatiileri de eskiye göre daha fazla diyebilirim.

Bozcaada Rehberi,Biz İskele’ye doyamadan ayrıldık. İkinci durağımız olan Alaçatı’ya doğru yola çıktık. Yol üzerinde öğle yemeği için seçimimiz, Ayvalık Cunda Adası oldu. Ege’ye has odann, taze balık ve mezelerin en iyisini bulabileceğiniz bu sahil kasabamızda, daha önce de memnun ayrıldığımız Bay Nihat’a gittik. 1978 yılında Nihat Bekit’in açtığı bu restoranda, Îzvinya, Isparaca, Hindiba, Avronez, Şevket i Bostan ve daha sayamayacağım Ege otlarını taze taze tadabilirsiniz. Bizim ana yemek tercihimiz tereyağlı kekikli Fener Balığı oldu. Şiddetle tavsiye ederim.

Bozcaada'nın Tanıtım Videosu sizlerle