Ak Parti Yurda Sesleniş Dergisi, Ak Parti Halka Duyuru, Çok değerli yol arkadaşım, AK Parti'nin, Türkiye’nin umudu olarak siyaset sahnesinde yer almasının üzerinden 11.5; milletimizin teveccühüyle tek başına iktidara gelmesinin üzerinden 10 yıllık bir zaman geçti.

Bütün bu zaman süresince milletimizle fiziki irtibatımızı ve gönül bağımızı sürekli güçlendirdik. Hükümet çalışmalarımızda önümüze çıkartılan engeller ve zorluklar karşısında en büyük gücümüz, milletimizden aldığımız ve her seçimde daha da artan işte bu destek olmuştur.

Biz Türkiye’yi geliştirme, kalkındırma, güçlendirme; ülkemizde, bölgemizde ve dünyada barışı, huzuru, refahı tesis etme davasına sahip bir partiyiz. Geçtiğimiz 10 yılda, ülke içinde ve uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz icraatlar, bu davamızın somut tezahürleridir.

Ak Parti Yurda Sesleniş

Ülkemize ve milletimize hizmetle geçirdiğimiz 10 yılda Türkiye’yi 3 kat büyüttük. Sadece ekonomideki büyümeyle değil, bunun sosyal yansımalarıyla da Türkiye’de yeni bir dönem başlattık, inşallah Türkikiye'yi büyütmeye, büyüyen Türkiye’nin imkânlarını bütün vatandaşlarım kalkındırmaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin, elde ettiği bütün bu başarıların gerisi'’ ie, ülke içinde gerçekleştirdiğimiz reformlar kadar, bölgesel ve küresel düzeyde ortaya koyduğumuz aktif ve çok boyutlu politikaların da büyük katkısı var. Daima mazlumun ve mağdurun yanında yer alan Türkiye, bu dış politika anlayışıyla, dünyanın bütün halkları nezdinde itibarlı bir konuma yükseldi. Cebinde Ay-Yıldızlı pasaportu taşıyan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, artık dünyanın neresine giderse gitsin başı dik geziyor, devletinin gücünü ve prestijini arkasında hissediyor.

inşallah önümüzdeki yıllarda da bu başarıyı sürdürecek, içeride ve dışarda ülkemizi güçlendirmeye devam edeceğiz. AK Parti teskilatlarında görev alan herkeze tşk ederiz.

Türkiye’nin, elde ettiği bütün bu başarıların gerisinde, ülke içinde gerçekleştirdiğimiz reformlar kadar, bölgesel ve küresel düzeyde ortaya koyduğumuz aktif ve çok boyutlu politikaların da büyük katkısı var. Daima mazlumun ve mağdurun yanında yer alan Türkiye, bu dış politika anlayışıyla, dünyanın bütün halkları nezdinde itibarlı bir konuma yükseldi. Cebinde Ay-Yıldızlı pasaportu taşıyan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, artık dünyanın neresine giderse git|in başı dik geziyor, devletinin gücünü ve prestijini arkasında hissediyor.

İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu başarısını sürdürecek, içeride ve dışarıda ülkemizi güçlendirmeye devam edeceğiz. ÂK Parti teşkilatlarında görev alan her kademedeki arkadaşıma önümüzdeki yıllarda daha büyük sorumluluk düşüyor. Dava arkadaşlarımın, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da üstlendikleri sorumlulukları hakkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. ALLAH yâr ve yardımcımız olsun.

R. Tayyip ERDOĞAN AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan
.