Pahalı tablo vefalı ünlü ressam tablosunu bedava verdi en ünlü ressamlar

Ünlü ressamın pahalı tablosu

Avrupada ünlü bir sanat merkezinde tablolarını satışa sunan ünlü bir ressamın macerası çıkardığı tabloyu satın almaya gelen çocukla neler konuşmuştur? çocuk tabloyu almak ister bu yüzden ressam çok şaşırır çünki tabloların değeri milyon dolarlar eder.
Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene ağabeyinin doğum gününe almayı ister ve bir iş bulup kıt kanaat geçinerek biriktirdiği tüm para ile o mağazaya gider. Şanslıdır; çünkü tablo hala satılmamıştır. İçeri girer ve tabloyu bir süre yakından izledikten sonra resmi yapan sanatçıyı bulur ağabeyimin doğum günü için bu resmi satın almak istiyorum. Tüm paramda bu kadar.

Ressam bir süre düşündükten sonra resmi paketler ve resmi satar. Çocuk paketini alır ve teşekkür ederek çıkar.
Mağazada adamın arkadaşları da vardır ve şaşkın şaşkın sorarlar:Sen ne yaptın o resmin değeri milyonlar ederdi. Neden bu kadar cüzi bir rakama sattın?
Ressam cevap verir:Evet, ben bu resme milyonlarını verecek bir sürü insan bulabilirdim. Ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kişi bulabilirdim?

Bazı şeylerin fiyatı olmaz dolaysıyla o nekadar ünlü bir ressam olsada çocuğun bütün parasını ona vermesi bir sanatkar olarak çok etkilemiştir.