Sevgisiz hayat hikayesi yaşanmış gerçek mahkum hikayeleri sevgisiz kalmak

Sevgisiz hayat affetmezseniz sevemezsiniz

Hapishaneden çıkan genç bir adamın hikayesini anlatmakta içerden çıkıp memleketine giden genç adam trene biner okadar düşüncelidirki ailesi hiç aramamış sormamıştır. Buna çok içerlemiş ve ailesi ona ne mektup yazmış ne ziyaretine gelmişler ailesi ona kızgınmış sebebi hapse girdiği için ailesine utanç yaşatması olarak bakıyolarmış olaya.
Ailesinin işini kolaylaştırmak için, kendilerine mektup yazıp tren kasabanın eteklerindeki çiftliklerinden geçerken bir işaret koymalarını söylemiş. Ailesi kendisini affetmişse; raylara yakın bir elma ağacına beyaz bir kurdele bağlayacaklarmış. Eğer kendisinin geri dönmesini istemiyorlarsa; hiç bir şey yapmayacaklar, o da trende kalıp batıya gidecek, belki de bir serseri olacakmış.

Tren, kasabasına yaklaşırken heyecanı o kadar artmış ki, pencereden dışarı bakmaya cesaret edemiyormuş. Kompartıman arkadaşı kendisiyle yer değiştirip onun yerine elma ağacına bakacağını söylemiş. Bir dakika sonra elini genç mahkumun koluna koymuş,
-Şuraya bak demiş.
Göz pınarlarında biriken yaşlarla gözleri parlıyormuş.
-Her şey yolunda, bütün ağaç bembeyaz kurdelelerle bezenmiş.
O anda bir ömrü zehirleyen tüm acılar, adeta, birden dağılmış, kaybolmuş.

Affetmezseniz sevemezsiniz. Sevgisiz hayat da anlamsızdır

Bazı şeyleri zaman yok ediyor örneğin kin gibi ama şuna dikkat etmek gerekir sizi her suça rağmen affedecek sağlam dostlarınızın olması dileğiyle.