Hakimin ilginç soruları Alimin müthiş cevapları alimlerin cevapları

Alimlerden bir tanesi mahkemelik olur ceza alacağını düşünende çoktur fakat hakimin 3 tane enterasan sorusu vardır bunları alime sorar ve alimin verdiği cevaplar çok etkileyicidir. Eskiden ibretlik tvde ramazanda çıkan islami filmler vardı bu bana bir an için onları hatırlattı. Demekki herzaman gezen daha çok bilir tezi bir kez daha kanıtlanmış oldu çok okuyanmı bilir çok gezenmi ?
Hakim ve alim soruları cevabı
Hakimin Soruları
1. Allah varsa bana göster.
2. Her işi Allah yaratıyor da neden suçlu ceza görür?
3. Şeytan ateşten yaratıldığı halde ona cehennem ateşi nasıl etki yapabilir?Alim bu soruları soğukkanlılıkla dinler. Sonra da yerden bir kerpiç parçası alıp inkarcının başına vurur. Başı yarılan inkarcı soluğu mahkemede alır.

Hakimde, alime şöyle sorar

+Alim cevap verir Bana üç soru sormuştu, ben sorularına karşılık başına kerpiçle vurdum.
Bunun başına kerpiç vurmuşsun öyle mi? der

Hakim Nasıl yani?

+Alim Anlatayım. Allah varsa bana göster demişti. Başının ağrıdığını iddia ediyorsa göstersin. İkinci olarak da her şeyi Allah yaratıyorsa suçlu neden ceza görsün dedi. Mademki suçlu ceza görmesin diyor niçin beni mahkemeye veriyor. Üçüncü olarak da ateşten yaratılan şeytana, cehennem ateşi nasıl etki yapar diye sordu. İnsan da, tuğla da topraktan yaratılmış, o halde kerpiçten etkilenmemesi gerekmez miydi? der bundan sonra hakim sizce ne yapmıştır hemen söyleyelim alimi serbest bırakmıştır.

Çok doğru cevaplar vererek felsefi yönden hakim diyecek hiç birşey bulamaz dolaysıyla kanıtlayamaz.