Alçak gönüllü bir anne ve yemek konusu ve alçak gönüllü anneler

Oğlu ve yeni gelinine yemek yapmak için mutfağına giren anne harıl harıl yemek yaparken, akşama harici misafirleride vardı eşi dostu ailecek gidip geldikleri sevdikleri hep beraber oturup yemek yiyecekler sohbet edeceklerdi.

Alçak gönüllü anne ve yemek
Akşam oldu misafirleri gelini oğlu hep beraber yemeğe oturdular herkesi şaşkın edecek bir durum ortaya çıktı, bu neydi yemekler çok kötü yapılmış görünüyor yenecek gibi durmuyordu.

Oğlu, yeni gelini ve aile dostları; kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.

Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu.

Oğlu ve gelini gittikten sonra, aile dostları sordu:

“Senin harika bir aşçı olduğunu adımız gibi iyi biliyoruz. Bize söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Ya hastasın ya da bir sorunun var.”

Aşçılığı ile ün yapmış anne gülümseyerek cevap verdi:

Hayır hiçbir şeyim yok. Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp eşinin kalbini kıramayacak

Kadındaki düşüneceyi görebiliyormusunuz.