Soğuk algınlığından korunmak nezleye iyi gelen yiyecekler tedaviler soğuk algınlığı nedir üşütmeden kurtulma

Malumunuz soğuk havalar geldi nezle grip soğuk algınlıkları hat safada, ister istemezde bulaşıcı olabilmekte bu durumda neler yapmalıyız neler yemeliyiz.
Soğuk algınlığı tedavisi
Grip nedir ?
Grip çok pis bir hastalıktır kişiden kişiye hava ve dokunmaylada bulaşır. Buğazda yanma hapşırık baş ağrısı halsizlik yapar.

Nezle nedir ?
Nezle gribe göre daha hafiftir burnunuz akar durur çeşme misali kurtulması besinlerle daha kolaydır.

Öncelikle bu hastalıklardan korunmak için dengeli beslenme saatlerinize dikkat edin 3 öğünü zamanında yapın savunma mekanizmanızı güçlendirmek için ise antioksidan vitamininden mahrum kalmayın.

C vitamini bu virüslerden korunmak ve dışarıya atılmasında büyük rol oynar, ayrıca yeşilbiber, maydanoz, tere, roka, karnabahar, ıspanak, portakal, limon, mandalina, kuşburnu yiyecekler meyve sularını içmeyide unutmayın.

Bir diğer önemli olay ise antioksidan olan E vitamininin en zengin kaynakları; fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar, sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller ile tahin gibi besinlerdir. Anti-enfeksiyon vitamin olarak da bilinen A vitamini de güçlü bir antioksidandır. Yumurta, süt, balık, ıspanak, portakal, havuç, yeşilbiber, kayısı gibi sarı, turuncu ve yeşil sebze-meyvelerde bulunur. yazsana.net

Balık zeytinyağı ve ceviz bağışıklık sisteminizi güçlendirir
Omega 3 yağ asitlerini içeren balık, balık yağı, fındık ve ceviz ile omega 9 içerikli zeytinyağı, fındık yağı gibi sıvı yağlar bağışıklık sistemini olumlu etkilerler. Haftada 2-3 kez balık, 6-7 fındık, 2-3 ceviz tüketilmesi, zeytinyağlı salata ve sebze yemeklerinin her gün düzenli yenmesi bu faydalı yağ asitleri ile antioksidan vitaminlerden yararlanmanızı sağlayacaktır...

Günlük su limiti olarak 11 12 bardak su içmelisiniz vucudumuzun suya ihtiyacı oldukca fazladır ve mikropların dışarı atılmasında büyük yardımcıdır.