Mideye zararlı yiyecekler mideye zarar veren besinler gıdalar neler? mide yanması neden olur?
Mideye zarar veren besinler ve gıdalar
Midemize dikkat etmezsek sonuçları zamanla dahada kötü sonuçlara neden olabilmektedir, bu yüzden yediğimiz içtiğimiz herşeye dikkat etmeliyiz. Karın ağrısı miğdenizi zorlayarak sizinde sıhhatinizi bozabilir, günümüzde bir çok abur cubur ve fastfood tarzı yiyeceklerde olan kimyevi ve boyalı gıdaların tüketilmesi sonucunda biz hissedemesekte zamanla zamanla inceltir yada yaralara sebep olur.

Bunlardan nasıl kurturulur mide tedavileri hekimlerce yapılmalı ve önerilmelidir. Rastgele ilaçlar alıp midenizi rahatlatmak içiyim düzelsin derken daha kötü olabilmektedir, doktor kontrolünde ilaçlara başvurunuz.

Mide ağrısı için video


Hangi bitkiler zararlıdır?
Yağlı yiyecekler, (örneğin kızartma) mideyi çok yorar hazmetmesi zordur. Çok fazla yememeye özen gösterilmelidir. Ayrıca, soğan da mide asidini arttıran bir besindir, mide rahatsızlığı olanların fazla yememesi gerekir. Kafeinli içecekler ( kahve, kola, çay ) mideye zarar verir. Asitli içecekleri, ki portakal suyu da buna dahil, midesi hassas olanların içerken dikkat etmeleri gerekir. Gerekirse bir miktar su katılmalıdır. Gastritli hastalara, çikolata yemesi pek tavsiye edilmez. Çünkü, çikolatada yağ ve kafein miktarı fazladır. Bunların dışında, alkol kullanmak (özellikle aç karnına) mide yanmasına sebep olur bunlara dikkat eder yemezseniz rahat edersiniz.