Ütü nasıl yapılır? uzmantv en iyi ütü yapma teknikleri ütü yapmanın püf noktaları nelerdir?

Pantolon nasıl ütülenir? güzel ütü yapmanın sırları nedir gömlek ütüleme anlatımlı kadınlar ve erkeklerin ütü yapma hakkında bilmedikleri ve ince hususları sizlere yazmak istedik. Düşünüldüğü kadar zor olmayan bakım onarım işleminde neler yapacağınızı sizlere en kısa yoldan ve en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Senelerdir kendi çamaşırlarını ütüleyen erkekler yada bayanların elbiseyi en az zararla ütülemenin öneminide anlamış olacaksınız.

Ütü nasıl yapılır

Gömlek ütüleme nasıl yapılır?
Daha detaylı ütü yapmak için
sırasıyla devam edin
Ütünüzü ayarların kumaşlara göre ısı ayarlarını yapın gömleğin kumaş tipine göre, ütü sıcaklığını ayarlayın. Gömleğin içindeki etikete bakarak sıcaklığa karar verebilirsiniz. Eğer etiket yok ise pamuklular için yüksek, pamuk karışımı ya da yünlüler için orta, sentetikler için düşük sıcaklık kullanmanız gerekmektedir.

Gömleği ıslatın veya nemlendirin gömleğiniz kuruysa rahat ütülenmez.

Ütüye önce yakadan başlayın ilk olarak yakanın arkasını yapıp sonra önünü ütüleyin, iz kalan yerleri katlayıp üstünden geçin. İlk yapmanız gereken burda ütünün ucunu koyarak başlarsanız kırışıklık olmaz.

Kol uçlarını ütülemek kol ağızlarının dışını ve içini ütüleyin.

Omuzları yapın omuz içlerini ütü masasına geçirerek ütüleyin.

Kolları ütüleyin kollarda iz varsa düzeltip masaya yatırıp boydan boya yapın.

Gömleğin önüne başlayın her iki tarafı ütü masasına takıp ütüleyin, düğme aralarına ütünün ucuyla girerek buruşuklukları alın.

Son olarakda gömleğin arkasını yapın sırtını düzgünce yatırıp ütüledikten sonra arkasında pili var ise şayet elinizde manual düzeltiniz. İz yapmamak için iyice emin olun.

Ütü yapımı video anlatımlı izle