Saksı toprağından zararlı böcekleri nasıl temizlerim? saksı toprağındaki böceklere karşı ilaçlama yöntemleri Saksı toprağında zararlı böceklere ne yapmalı?
Saksınızda eğer bitkilerinize böcekler sarmışsa eğer yapacağınız işlemleri sizlere anlatmak saksıdan böcekleri temizlemenin yolları neler bunları anlatacağız. Öncelikle saksınızı sıcaklık seviyesi ne soğuk ne sıcak bir ortamda bulundurmanızda fayda var bunu hallettikten sonra diğer yöntemleri anlatalım.
Saksı toprağından zararlı böcekleri temizleme
Toprakta solucan varsa eğer sigara külü faydalı olur temizler solucanların gelmesini engeller, baktınız çok böcek solucan var bitkinizi çıkarıp saksının toprağını değiştirmekte bir seçenektir.

Sinekler varsa saksınızda eğer ilaçlayıp havalandırdıktan sonra sinekler ölmüş oluyor ama sinekler yumurtalarını bıraktılarsa eğer tekrar sinekler ortaya çıkabiliyor, haşeraları saksıdan temizlemek için türk usulu rakı dökenlerde var rakının içinde benzinsi maddeler çiçeğinizin yada bitkinizin solmasına neden olur sadece rakının kapağını saksıda bırakarak temizleyebilirsiniz. Ayrıca çiçeğinizi fazla sulamayın fazla sulamakta böceklerin solucanların oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Bildiğimiz yötemler şimdilik bunlar bunları denediğiniz halde halen böcekler duruyorsa eğer burdan yazın ekstra yöntemler bulalım iyi günler dileriz.