Küçük Çocuklu Aileler'in Kendilerine Zaman Ayırma Planı Nasıl Olmalı, Kendinize Zaman ayırma yöntemleri, Küçük çocuk sahibi olan aileler için verdikleri mücadelede işte bu en önemli ipucu olabilir! Düzenli ve önceden tahmin edilebilir bir kaçış planı hazırlayın. Çocuk bakımından kalan zamanlar için bir kursa ya da spor merkezine yazılın.

Küçük Çocuklu Aileler'in Kendilerine Zaman Ayırma Planı

Kızların ya da Erkeklerin gece dışarı çıkmaları: arkadaşlıklarınızı beslemeyi unutmayın. Çocukların bakımını nöbetleşerek üstlenin, bu şekilde ikinizin arkadaşlarınıza ayıracak zamanınız kalacaktır. Her gün yaşamınıza bir farklılık getirin. Her gün sabaha güzel bir fincanın içinde sunulan güzel demlenmiş bir çay ve tabakta kurabiye ya da bisküvi ile başlayın. Çayınızı yavaş yavaş yudumlayın. Ya da akşama bir bardak meyve suyu ya da kola ile yanında birkaç kraker, peynir dilimleri, elma ya da üzümle başlayın.

Küçük Çocuklu Aileler'in Kendilerine Zaman Ayırma Planı

Tüm bunları kararlı bir şekilde hazırlamaya devam edin ve her bir tadın ve dokunun tadını çıkarın. Tümüyle size özel bir hobi edinin. Kitap okumaktan hoşlanıyorsanız bir okuma grubuna katılın. Örgü örmeyi seviyorsanız el sanatlarıyla ilgili bir kursa yazılın. Her gün dışarı çıkın, yürüyüş yapın, derin derin nefes alın ve halinize şükredin, işinizle, ailenizle ve kişisel ilgi alanlarınızla alakası olmayan bir dergi sipariş edin. Daha sonra derginin bir sonraki sayısı elinize gelmeden önce dergiyi baştan sona okumak için kendinize zaman ayırın.

Küçük Çocuklu Aileler'in Kendilerine Zaman Ayırma Planı

Kendinize özel bir sığınak oluşturun. Evinizde cazip bir yer bulun bir banyo, yatak odasının bir köşesi, kuytu bir yer, oturma odasındaki servis masası ve sandalyesi olabilir ve burayı çocukların girmeyeceği bir bölge olarak düşünün. Bu bölgeyi güzelleştirin ve size özel hale getirin Zaman zaman işlerinizden kopup buraya kaçın. Bu özel mekanınıza kitap ve dergi sepeti, bir mumluk ve hoşlandığınız müziklerden oluşan CD'lerınizı koyabilirsiniz.