Sponsored ADS
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen whisper

Hastalıkta Yanlış Bilgi ve Tedavilerden Sakının

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Hastalıkta Yanlış Bilgi ve Tedavilerden Sakının, Yanlış Tedavi uygulamaları, Hastalık Bilgileri, Kanser Psikolojisi Uzmanı Zeynep Armaya gore. her konuda olduğu gibi kanser konusunda da bilgilendirme çok önemli. Tes histen itibaren, hastalığın her boyutuyla ilgili olarak hem hastanın hem yakınlarının gerekli bilgilerle donatılması, günlük hayatlarında olabilecek değişimler gibi konulardı birçok şeyi öğrenmesi gerekiyor. Çünkü Armaya göre ortada çok fazla yanlış bilgi var.

  İnsanlara nasıl düşünmeleri gerektiğini anlatmak hiç de kolay değil. Bir kadının rahminin, yumurtalıklarının alınmasının, kişinin kendisi ve çevresi tarafından bir ‘sorun’ olarak algılanması, aşılması gereken bir sorun. “Kanser teşhisi koyulduğunda bu yanlış algı ile karşılaşıyoruz” diyen Armay, şöyle devam ediyor: “Tıpta son donemde gelişmeler çok farklı. Ama rahmin alınması hem kadınlık açısından sorunlar yaratıyor hem de çevreyle ve eşle ilişkilerde problemler başlıyor. Paylaşın,ı ihtiyacı İçinde olan kadın, her şeyi tek başına yaşamak zorunda kalıyor.”

  Bu algılamanın değiştirilmemesi, fiziksel rahatsızlığın boyutunu artırma potansiyelini beraberinde getiriyor. Armay bu durumu, “Bedenimizi ve iç dünyamızı ayırt edemeyiz” sözleri ile tanımlıyor ve ekliyor: “Kişi psikolojik olarak kendisini bırakınca bedeni etkileniyor. Hasra, kendini yalnız hissediyor.

  Armaya göre, toplumun bu sorunlar karşısında bilinçli olması, farkındalığın artırılması çok önemli, fiziksel bir hastalığın, psikolojik etkileri oluyor. Kanserin her türünün zaten korku vc kaygı yarattığının altını çizen Armay, bu nedenle doğru bilgileri almanın, kişiye doğru destek olabilmenin önemli olduğunu vurguluyor.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Yeni YazSana Üyesi whisper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Nisan 2013
  Mesajlar
  14


  Sponsor reklamlar


  Doktorlara ya da en kötü ihtimalle eczanelere danışmadan kulaktan dolma bilgilerle, kocakarı tavsiyelerine sakın aldanmayın .
  Mir bunu beğendi.

 3. #3
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  evet kesinlikle katılıyorum çünki herkez birşeyler öneriyor böyle yapın bunu yiyin veya deneyin şeklinde insanların çaresiz olduğu bir anda fikirler sunuyorlar kesinlikle inanmayın.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

+ Cevap Ver

 • Hastalıkta Yanlış Bilgi ve Tedavilerden Sakının Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 4.50 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


istanbulun Fethini birleşik 2 kere yazın


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz