Buzu geniş plastik kabın içerisine koyun içine tuz ekin, Süt. şeker ve vanilyayı küçük plastik kabın içine dökün. Kapağın, iyice kapatın, içerisindeki havanın mümkün olduğu kadar dışarı çıkmasın, sağlayın. Küçük kabı her tarafını buzla çevrelendiğinden emin olana kadar içi buzla dolu olan büyük kabın içine yerleştirin.

Büyük kabın kapağını kapatın ve güçlü bir şekilde çalkalayın ya da dışarı çıkın ve yalnızca 60-70 cm uzağa fırlatarak kabı yakalamaca oyunu oynayın. Yaklaşık beş dakika sonra küçük kabı buzun içerisinden.

Çıkarın, malzemeleri eklemek için kapağı açın, ardından hepsini karıştırmak için kabı ovalama ya başlayın. dondurmayı kaşıkla bir kasenin içine koyun ve afiyetle yiyin! Lezzet Fikirleri: Çikolata (1 yemek kaşığı çikolata sosu ekleyin); Çikolata parçası (doğranmış çikolata parçaları ekleyin); Çilek (iki yemek kaşığı ezilmiş taze çilek ya da bir yemek kaşığı Çilek reçeli ekleyin'): Kurabiye ve Krema (ufalanmış kurabiyeleri ekleyin)


Yaş Aralığı: 24 ay ve üzeri Malzemeler 5 fincan parçalanmış buz 1/2 fincan süt yemek kaşığı tuz Yaklaşık 4 litre ölçüsünde malzeme alan kapaklı plastik kap Yaklaşık 1 litre ölçüsünde malzeme alan kapaklı plastik kap
1 yemek kaşığı şeker.

Ev Yapımı Dondurma