Düzenli Yemek Vakitleri Nasıl olmalı, Yemek Saatleri, Her gün masada yemek yemek sıkıcı gelebilir, özellikle de yağmur ya da kar nedeniyle evden pek dışarı çıkamadığınız kış aylarında Peki niçin evin içinde bir piknik yapmayı denemiyorsunuz? Yere bir örtü serin, öğle yemeğinizi hazırlayın ve hazırladıklarınızı bir piknik sepetinin içine yerleştirin. Örtünün üzerinde oyunlar oynayın. Ya da sahilde bir gun geçiriyormuşsunuz gibi davranın.

Evinizin ısısın, yükseltin böylece herkes yüzme kıyafetleri ya da şort giyebilir. Deniz topunu havaya atın, sonra da topu yakalamaca oynayın. Mutfak tezgahının üzerine kurulmuş mini ızgaranın üzerinde sosis ya da hamburgerleri kızartın. Her gün aynı çeşit yemeği tam olarak aynı düzen içinde yemek sıkıcı olabilir.

Bu yüzden öğünlerinizin düzenini tersine çevirmeyi deneyin kahvaltıda akşam yemeğinizi, akşam yemeğinizde ise kahvaltı öğününüzü yiyin. Ya da bütün yemeklerin aynı renkte olduğu bir öğün oluşturun. Haftada bir herkesin sadece konuşmak yerine şark, söyleyerek karşılıklı konuşması kuralını koyun.

Düzenli Yemek Vakitleri