Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2777

Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2791
Bebek uyutma taktikleri

Sponsored ADS

Bebek uyutma taktikleri

 1. #1
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  36
  Mesajlar
  600


  Reklamlar
  Bebek nasıl uyutulur 2 3 4 aylık bebek uyutma yöntemleri bebeğim uyumuyor ne yapmam lazım en iyi nasıl uyutulmalı teknikleri
  Bebek uyutma taktikleri

  Eğer bebeğinizde bir sorun yoksa zaten klasik yöntemlerle sallamak olur ninni olur her türlü uyur fakat bebek bakımı oldukca zor ve meşkatli bir iştir dolaysıyla anne babalar çok bunalır heleki bir beklerken ikiz üçüz bebeği olanlar aşırı derecede zorlanabilirler. Biri hasta olsa öbürüde hastalanır yada arka arkaya gelir herşey herneyse sizler için uzmanları araştırarak yazdık.
  Her bebeğin uyku ya da uykusuzluk hali değişkenlikler taşır. Gözlerini ovalar, elini yumruk yaparak burnunu kaşır, saçlarını çekmeye başlar ve bu örnekler sayfalarca uzayabilir. Siz de yakın zamanda gözlemleriniz sonucunda sizin bebeğinizin de bu ve benzeri tepkimeler verdiğini farkedeceksiniz mutlaka. Ama kesin olarak değişmeyen, her bebekte görülen durum, sürekli huzursuz olması ve devamlı süretle ağlamasıdır. 0-6 ay arası bebeklerde bu durumdan emzirerek sıyrılabilir. Çünkü bir genelleme yapacak olursak bu çocuklar ‘memede uyuma’ denen uyuma stilini henüz o zamanlarda kavramışlardır. Henüz hiçbir yatak firmasının ek fonksiyonları içinde bulunmadığı için bir çok ergenin uyuyamama sorununa çözüm bulunamamıştır. Ama onlar ergen. Ergeç öğreneceklerdir deyip biz kaldığımız yerden, çocuklarımızdan devam edelim.  Huzursuzluk Giderilmesi
  0-6 aylık bebekler için uzman tavsiyesi anne sütüdür. Bir bebeğin tüm ihtiyacını karşılayan anne sütü, çocukların bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği gibi aynı zamanda zekasını ve iletişim becerisini de besliyordur. Sadece anne sütü alan çocuklar suya gereksinim duymayacaklardır. Bunun sebebi dışardan takviye edilecek besinlerde bulunan tuzun anne sütünde olmamasıdır. O yüzden bebekler suya pek gereksinim duymazlar. Bebeğinizi emzirdiniz vu uykuya dalamıyor ya da uyuyakaldığı halde birkaç dakika içinde uyanıyorsa gaz probleminin olabileceği ihitimalini atlamamalısınız. Bebek dik bir şekilde kucağa alınır, sakin ve yavaşça sırtı sıvazlanmaya başlanır. İlk zamanlar sizin de gülümsemenize hatta duruma göre kahkahalar atmanıza sebep olacak geğirme, an itibari ile gerçekleşmiş bulunmaktadır. Olmadı mı? Öyleyse sırtını ovalarken eliniz bebeğinizin beline indiğinde hafifçe kendinize doğru çekin ve bırakın, çekin ve bırakın. Unutmayın ki o sizin aretiniz ya da yıllardır görmediğiniz askerlik arkadaşınız değil. O sizin bebeğiniz. O sizin küçük, narin bebeğiniz. Yine olmadıysa bebeğinizi yüzükoyun yatırın, karnını uygulanacak bu baskı onun rahatlamasına sebep olacaktır. Unutmayın ki o henüz kollarından kuvvet alamadığı için doğrulamıyor. Bu yüzden yüzü koyun yatırdığınızda solunum yollarının kapanmamasına özen gösterin. Endişelenecek bir şey yok eğer yine olmamışsa belki de bebeğinizin gazı yoktur ya da siz var olduğuna inanıyorsanız mutlaka doktorunuza başvurun.

  Diyelim ki bebeğiniz gaz çıkartmadı sizde gazı olmadığına kanaaat getirdiniz. Ek gıdalar alan bir bebekse su ihtiyacını da giderdiniz ve huzursuzluğu devam ediyor. Bebeklerimizi göremediğimiz şeylerden korusun diye üzerine taktığımız dualar, muskalar ve nazar boncuklarının kilitli iğnelerini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. İnanca göre bunlar olmasa da bazı takı tokalar, yoncalar, altınlar, üstlerinde isimleriniz yazdığı bileklikleri kontrol ediniz ve mükün olduğunca bu ve benzeri nesneleri kullanmamaya özen gösteriniz. Genelde 4 aylıktan itibaren başlayan diş çıkarma halleri doğrultusunda bence peşinen doktorunuzla konu hakkında görüşmeli ve tavsiye edeceği bir merhemi evinizde bulundurabilirsiniz. Diş çıkarmanın en belirgin özellikleri bebeklerde ateş ve kusmadır. Ama unutulmaması gereken şey ateşi yükselmeden ya da kusmadan diş çıkarabileceğidir. En doğru ateş ölçme yöntemi ateşin makattan ölçülmesi yoludur. Özellikle kilolu doğmuş bebeklerde deri biraz daha kalın hatta koltuk altı katkattır. Bu ateşi doğru ölçemeyeceğiniz anlamına gelir. Bütün bunları kontrol ederken altına da bakmışsınızdır değil mi? O da unutulur mu demeyin. Tecrübe ile sabittir.

  Bebek kendi kendine Nasıl Uyur? taktikleri
  Evet artık siz bir sorun bulamadınız. Öyleyse belki de bebeğiniz huy değiştirmeye başlamıştır. Uyutma stilinizi değiştirin. Onu artık memede uyutamıyorsanız, ayaklarınız alıp sağa sola sallamayı denemelisiniz, olmuyorsa yine aynı pozisyonda çok şiddetli olmadan yukarı aşağı hoplatmaya başlayabilirsiniz. Beşiğinde veya salıncağında sağa sola sollama işini daha şiddetli yapabilirsiniz. Sevdiğini göreceksiniz. Bir battaniye içine bebeği koyup sallamayı denemelisiniz. Yalnız baştan uyarayım bebeklerin çok sevdiği bu stil hakkında ebeveynleri “-Nerden alıştırdık biz buna?!” diyerek hayıflanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü bu stil oldukça yorucu ve en az iki kişi ile yapılacak bir stildir. Yalnız kalan biriyseniz onun yerine duvardan duvara ya da tavandan olacak şekilde 4 sağlam ip bağlayıp bu ipleri arasına sereceğiniz bir nevresimle kuvvetlendirebilir, bebeğinizi içinde sallayabilisiniz. Evet belki zordur çocuk bakmak. Onlara karşıdan bakmak. Çünkü eğer gözlerinin içine bakabiliyorsanız evladınızın, hiç de zor olmadığını düşünmeye başlayacaksınız. Aslında kolay matematik. Siz onları sevin, çünkü onların tüm dünyaya sevgiyle bakması ve insanlığı sevebilmesi için tek ihtiyacı bu. Ve herhangi bir şeyi ilk yaptığında gülümseten bebeğinizin, herzaman, her yaptığında sizi tekrar tekrar gülümsetebilmesi dileğiyle. Hayatınızda bebekleriniz gibi güzel ve mutluluğunuz daim olsun.

  Okuduğunuz Konuya Benzeyenler  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

 2. #2
  Süper Moderator Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Kasım 2012
  Mesajlar
  252


  Sponsor reklamlar


  Bebeği düzgün uyutabilmek için bile sayfalarca yazıyı okumak zorunda kalıyoruz.Güzel bir duygu ama Çok meşakkatli gerçekten

 3. #3
  Misafir
  Misafir Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  çok iyi düşünmek lazım çocuk yaparken doğduktan sonra bütün sorunlarına karşı hazır olmak kendinizi ona göre hazırlamak lazımdır anne ve baba ayırt edilmeden güzel bilgi sağolun.

+ Cevap Ver

 • Bebek uyutma taktikleri Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


istanbulun Fethini birleşik 2 kere yazın


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Bumerang - Yazarkafe Radyo Dinle
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz