Sponsored ADS

Kızlar En Çok Yuvarlak Yüzlü Erkekleri Tercih Ediyor

 1. #1
  Yazar Elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Mart 2013
  Yaş
  33
  Mesajlar
  22


  Reklamlar
  Kızlar En Çok Yuvarlak Yüzlü Erkekleri Tercih Ediyor, Kadınlar Hangi Erkeklerden Hoşlanır, Kızlar Erkeğini yüz hatlarına göre seçiyor, Amerikanın araştırmaları hiç bitmesede ortaya koydukları bazı bilimsel mi diyelim yoksa kendi araştırmalarını öne çıkarmak içinmidir bilinmez ama her konuda kendi buldukları gerçekmiş gibi konuşmalarına hasta oluyorum işte söz konusu araştırmaları. Michigan Üniversitesi’nde Prof. Daniel Kruger tarafından yapılan araştırmada kadın ve erkeklerden oluşan 854 kişilik bir gruba farklı yüz hatlarına sahip erkeklerin fotoğrafları gösterildi. Aynı fotoğraflar dijital metodlarla değiştirilerek maskülen görüntü güçlendirildi ya da zayıflatıldı.


  Kadınlar hangi tip erkeklerden hoşlanır
  Sonra da katılımcılara fotoğraflardaki erkeklerin ne tip davranış şekilleri sergileyebilecekleri soruldu.Katılımcıların birçoğu çene yapısı kare olan ve belirgin kaşlara sahip olan erkeklerle kısa dönemli ilişkiler yaşamayı tercih ederken, yuvarlak yüz hatları ve dolgun dudakları olan erkeklerle uzun vadeli ilişkiler yaşayabileceklerini belirttiler. Katılımcılar daha maskülen görünen erkeklerin riskli, rekabetçi, kavgaya hazır, otoriteyi zorlayan, eşini aldatan ve ebeveynliğin sorumluluklarını önemseyen kişiler olabileceğini tahmin ederken, yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklerin ailede iyi eş ve iyi baba, iş yerinde de çalışkan elemanlar olacağını söyledi.


  EVRIMSEL AÇIDAN ŞAŞIRTICI DEĞİL
  Prof. Kruger bu sonuçların evrimsel açıdan bakıldığında şaşırtıcı olmadığını belirtti. Krugera göre maskülen hatların gelişimi testosteron hormonu sayesinde oluyor. Bu hormon aynı zamanda fiziksel güç için de gerekli. Kadınlar bu özellikleri doğacak çocuklarına geçirmek istedikleri için çoğunlukla keskin hatlı erkeklere, yani testosteron oranı yüksek olan erkeklere karşı çekim hissediyor.

  Kızlar En Çok Yuvarlak Yüzlü Erkekleri Tercih Ediyor

  DOĞADA BAŞKA ÖRNEKLERİ DE VAR
  Dış görünüşle ilgili bu faktörlerin yüzeysel olduğu tartışılsa da, doğada benzer örneklerini görmek mümkün. Örneğin, dişi tavuskuşundan daha büyük olan erkek tavuskuşu aynı zamanda eşini etkileyebilmek için daha gösterişli tüylere de sahip.

  Kızlar En Çok Yuvarlak Yüzlü Erkekleri Tercih Ediyor

  Yüz hatlarını çeşitli davranış şekilleriyle ilişkilendiren bilim dalı fizyonomi her ne kadar önemli ip uçları sağlasa da, bilim çevrelerinde şüpheyle karşılanıyor. Kruger bu araştırmanın davranış bilimi için olmasa da eşleşme stratejilerinin çözümlenmesi açısından faydalı olduğunu söylüyor. Profesöre göre Brad Pitt ve George Clooneyin People Dergisi tarafından yaşayan en seksi erkek seçilmelerinin sebebi de böylece açıklanmış oluyor.


 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Bence sadece yuvarlak yüz aramıyorlar diksiyon sıcak kanlı erkekleride sevebiliyorlar, dahasıda var bunun içinde örneğin dürüstlük.
  Bidaha bidaha yaz

 3. #3
  Yazar Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10 Mart 2013
  Yaş
  30
  Mesajlar
  22


  Ben sevmiorum nolcek.

+ Cevap Ver

 • Kızlar En Çok Yuvarlak Yüzlü Erkekleri Tercih Ediyor Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 1.00 ortalama oy almış 1 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


istanbulun Fethini birleşik 2 kere yazın


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz