Sponsored ADS

Baba olmak Erkekte Neleri Değiştirir

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Baba olmak Erkekte Neleri Değiştirir, Baba olmanın sorunları, Baba Nedir, Bildiğimiz üzere hamilelik sıkıntıları ve heycanında sona yaklaştıkca her iki bireyde çok çekimser ve korku hissi ve bir yandanda sevinç duygusu başlamaktadır. Erkeğin yeni görevler ve anlamlar yüklediğini belirten Psikolojik Danışman Necmiye Doğrular, bebeğin babası ve kadının eşi olma duygusunun erkeği daha güçlü kıldığı görüşünde.

  Baba olmak Erkekte Neleri Değiştirir

  Dünyaya gelişinin ilk zamanlarında anneyle bir bütün halinde olan bebek, babanın direk varlığını hissedemeyebiliyor. Ancak baba, hem anne hem de bebek üzerinde güçlü bir etkiye sahip. Babanın desteğini alabilen, baba tarafından sakin ve dingin tutulabilen anne, bebeğine ve bebeğinin dünyaya gelişiyle kendi yaşamında oluşan değişimlere karşı daha toleranslı olabiliyor.

  Baba olmak Erkekte Neleri Değiştirir

  Bu tespitler Psikolojik Danışman Necmiye Doğru ait bu önemli süreci başarıyla yürütmeleri için babalara önerilerde bulunan Doğru öncelikle doğum sonrası depresyonuna değiniyor. Doğum sonrası depresyonunun, etkileri farklı olsa da sık karşılaşılabilen bir durum olduğunu belirten Doğruer, sadece anne değil, tüm aile üzerinde büyük etkisi olan bu durumun bazen ilişkilerde zorlayıcı bir hale gelebildiğini ifade ediyor.

  Necmiye Doğruer, doğum sonrası depresyonun yarattığı etkiyle, anne ve baba rolüne alışmaya çalışan çiftin arasında ayrılık oluşabildiğini vurguluyor. Bu süreçte erkeğin de zorlandığını unutmamakla birlikte kadının zorlandığı koşulların daha sarsıcı olduğu bir gerçektir” diyen Doğruer, eşi tarafından verilen duygusal destek ve kollayıcı, kapsayıcı duruşun, kadının annelik serüvenindeki bu zorlu etabı kolaylıkla aşmasında en büyük destek olduğunun altını çiziyor.  Babanın destekleyici tavrı hem anne için hem de bebek için oldukça kıymetlidir diyen Doğruer, Eşiyle sakinleşen ve duygusal olarak kollanan anne, doğum sonrası depresyonunu daha kolay atlatabilir, bebek için daha duyarlı ve tamamlayıcı bir anne olur. Bu anlamda babanın varlığı daha da anlam kazanır şeklinde konuşuyor işte böyle sevgili ziyaretcilerimiz.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Çoğu şey değişir babalar baba olunca sorumlukları olduğu gibi kadınlarında sorumlulukları çoktur birader.

  Çocuğun ayakları komik durmuş hoş
  Bidaha bidaha yaz

 3. #3
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  ayakları o hale getirinceye kadar adamın NEFESI kesiliyo çalar saat gibi her saat ayaktasın sabah işe gidecen ağlar durur bizim evde balkon yok iyi atacam kendimi.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

+ Cevap Ver

 • Baba olmak Erkekte Neleri Değiştirir Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Sitemizin ismini yazın (www. kullanmayın)


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz