Baba olmak Erkeği Güçlendirirmi, Baba olmak Nedir, Güçlü Babalar, Babalığın vermiş olduğu, erkek yaşamındaki kişisel kıymeti azalmadığını aksine artırdığını erkeğin duruşuna yeni anlamlar eklediğini belirten Doğruer bebeğin babası ve kadının eşi olma göreviyle erkeğin daha da büyüyüp güçlendiğinin altını çiziyor ve babalara şu önerilerde bulunuyor. Ara sıra yeni oluşan üçgenin dışına çıkın ve eşinizle vakit geçirin. yazsana.net Anne olarak doğum sonrası her türlü etkiyle farklı bir duygulanım hattına geçen eşinizin sizden bir parça daha desteğe ihtiyacı olduğunu göz ardı etmeyin.

Baba olmak Erkeği Güçlendirirmi?

ilk başlarda oldukça zorlayıcı ve sıkıntılı koşullar yaşansa da yaşamda oldukça güçlü ve kıymetli bir değişim yaşadığınızı bilin. Baş edemediğiniz düzeyde bir durum yaşanıyorsa eşinizle birlikte destek almaktan çekinmeyin. Bir annenin hem kendisi hem de bebeği için destek alabileceği en kıymetli kişinin eşi olduğunu belirten Doğruer “yarı ebeveyn olan baba hem dünyaya gelen bebeği hem de eşi için önemlidir diyor.

Baba olmak Erkeği Güçlendirirmi?

Eşinizle beraber dünyaya bırakıp, getirdiğiniz bebeğinizle zaman geçirmekten kaçınmayın. Anneliğe alışmaya çalışan eşinizin duygu durumunu yakından takip edin. Anne olarak eşinizin baba olarak sizin yaşadığınız duygusal karmaşaların doğal olduğunu bilmekte fayda var. Sizin baba olarak duyduğunuz kaygıların doğal olduğunu bilin ve duygularınızdaki değişimleri korkmadan yaşayın. Doğal seyrinde yaşanabilen duygular zorlu durumlarla daha rahat baş etmenizi sağlar eş olma rolünüzü babalık rolünüzün önünde tutunki baba olmanın anlamı doğrulansın.