Zaman aşımına uğrayan mevduat emanet ve alacakların listesi, Zaman aşımına uğrayan hesaplar sorgulama, tmsf

Zaman aşımına uğrama sorunuyla karşı karşıya kalan Katılım fonu, Emanet ile alacaklar ya da mevduat hesaplarınızı TBB (Türkiye Bankalar Birliği) nin hizmete açtığı web sayfasından takip edebilirsiniz.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar 2013

Yetkili kaynakların yapmış olduğu açıklamaya göre Türkiye Bankalar Birliği, vatandaşların bankalarda unuttuğu hesapları için ''www.zamanasimi.org/tbb'' web sayfasını hizmete açtı.

Bankalarda zaman aşımına uğramak üzere olan hesap bilgilerinizi, TBB'nin internet sitesindeki arama motorunda görüntüleyebilirsiniz.


5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, on yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor. TBB'nin hizmete sunmuş olduğu internet sitesinde yapılan sorgulamada sizin de isim ve hesap bilgileriniz bulunuyorsa, hesaplarınızı kapatmak için 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarınızın bulunduğu bankaların şubelerine geçerli kimlik kartı ile başvurmalısınız.

Başvuru yapmamanız durumunda ilgili yasa gereği zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilecektir.

15 Haziran 2013 tarihine kadar zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesine, mayıs ayı sonuna kadar Türkiye Bankalar Birliği web sayfasından erişebilirsiniz.