Kış için evde cilt bakımı tarifleri en iyi kışlık cilt bakımı önerileri uzmanlardan kış ayına özel cilt bakımları uzmantv

Kış için evde cilt bakımı nasıl yapılır? kış aylarında 2 kere dikkat etmemiz gerekmekte kışlık cilt bakımı yapmazsanız eğer kurur çatlar tahriş olur, yüzümüz kulağımız halk arasında bilinen kavlar kavlamada denir. Bu sizin psikolojinizi ve ciltte dikkat edilmezse eğer kalıcı rahatsızlıklar derin çatlaklar ve kanamalar ile çok feci bir acı verir bu yüzden ciltlerinize dikkat edin sizler bizim için önemlisiniz.
Kış için evde cilt bakımı nasıl yapılır?
Unutmayın, cilde uygulanan masaj, cildin tekrar ışıltısına kavuşmasına yardımcıdır. Elleriniz için ise önerebileceğimiz şey kesinlikle el losyonu ile ellerinize belirli zamanlarda masaj uygulamanızdır. Eğer cildinizde kuruluklardan şikâyetçiyseniz bu durumdan zeytinyağı, badem yağı, hardal yağı ile yaptığınız masajlarla kurtulabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız veya cildinizi kışında pürüzsüz kalmasını istiyorsanız; zeytinyağı, hardal yağı ve susam yağını karıştırarak vücudunuzun her yerine sürmelisiniz. Farkı göreceksiniz.

Kışın dikkat edilmesi gereken önemli yerimizden biriside dudaklarımız, dudaklarımız kışın soğuğunda diğer mevsimlere göre daha çok kurur ve çatlar, bunun için iyi bir dudak balmi ile dudaklarınızı korumalısınız. Ve kesinlikle dudaklarınızı yalamamalı ve yememelisiniz.

Diğer bir önemli husus ise kuru bacaklar. Her banyo yapışınızdan sonra bacaklarınızı nemlendirici losyon sürmelisiniz. Ayaklarınızı ise yumuşak tutmak istiyorsanız, gliserin içeren bir losyon kullanabilirsiniz.
Bu arada son bir hatırlatma kışın abartarak fazla sıcak su ile duş alırsanız, cildinizdeki yağların yok olmasına neden olursunuz bu tür yağlara dikkat etmek durumundasınız.