Kaş kaldırma yöntemleri nelerdir? endoskopik kaş kaldırma operasyonu nasıl yapılır kaş kaldırma ameliyatı izle

Kadınlarımızın çoğu kaş kaldırma egzersizleri ile sonuç almaya çalışmaktadır bu herzaman geçerli olmayabiliyor, lakin hiçte faydası yok diyemeyiz buna rağmen sizlere gereken cerrahi operasyonu anlatmak kaş kaldırmayla alakalı bilgiyi sunmak istedik. 2 Tane kaş kaldırma yöntemi var bunlar sırasıyla;
Kaş kaldırma yöntemleri

Basit Kaş Kaldırma Yöntemi Kaşların bir dikiş ile saçlı deri içinden çekilmesi. Lokal anestezi ile 20 dakika içinde uygulanır ve hasta hemen evine ve işine dönebilir. Uygun vakalarda iyi sonuç vermektedir. Hafif bir çekik kaş görünümü sağlanabilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Yöntemi Endoskop ile saçlı deriden girilerek kaşlar kaldırılır. Lokal anestezi ile yapılabilir. Hasta aynı gün evine, ertesi gün işine dönebilir. Mini Yüz Germe (Manken Lifting) : Kaşlar, şakaklar ve üst yüz bölgesinin gerilmesi. Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Saçlı deride şakaklardan yapılan bir kesi ile kaşlar, göz kenarları ve şakaklar gerilir. Hasta aynı gün evine, 4 gün sonra da işine dönebilir.

Yüz germe bilindik klasik yöntemde yüz ve boyun aynı seansta gerilir. Gerekli ise alın ve göz kapakları da birlikte gerilir. Özellikle çene alt kenarlarında yanakların torbalanması, dudak ve yanak kenarındaki çizginin derinleşmesi ve boyundaki katlanmalar bu ameliyatla giderilerek yüze eski genç görünümü kazandırılır.

Kaş kaldırma ameliyatı videolu anlatımı