Çilleri Yok Etmenin Yolları Nelerdir çillerden kurtulma yöntemleri çilli ciltler için yapılması gereken maskeler hangileri?

Çilleri yok etmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemler çeşitleri bilmek istedikleriniz çilleri yok etmenin bitkisel yolları en sağlıklı şekilde çillerinizden kurtulmak bazen insanlar kendi yüzlerine baktıkca sıkılabilirler, oysaki bu onları daha güzel gösterebilmektedir. Tabiki hep güzel görünmez bunun için sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz en doğal yöntemlerle çilden kurtulma yöntemini anlatacağız.
Çilleri yok etmenin yolları
İlk olarak cildinizi ekşi süt ile yıkayın. Laktik asit cildinizi tahriş etmeden doğal bir peeling sağlayacaktır.
Limon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır. Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi) Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.
C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz

İkinci bir tarifide buymuş
Yüzdeki çilleri geçirmek için 1 çay bardağı çiğ süt içine 1 adet salatalık doğranarak konur. 2 saat beklenir ve süzülür.

Doğal yöntemin çillere uygulanışı
Salatalık tülbentten sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanır. Bu sütle yüz sık sık pamukla pansuman yapılır.Bu işleme 10-15 gün devam edilirse yüzdeki çiller geçer. Gül suyu ile sabah ve akşam cilt temizlenmelidir.

Not: uzmantv videolarında sorun oldugundan ekleyemedik, yoksa videosunuda koyacaktık.