Maurice Sendak kimdir? biyografisi hakkında kısaca bilgiler

ABD edebiyatcılarından maurice bernard sendak hayatı edibiyatla geçmiş kısa bir zaman öncede dünya hayatına veda etmiştir. Maurice Sendak kaç yılında doğdu? 10 haziran 1928 tarihinde amerika'da dünyaya gelmiştir, dünyanında pek çok yerini gezmiş görmüştür bunu herkes bilmemektedir sizlere daha detaylı yazı sunmak istedik bunun için yazımıza devam edin.

Maurice Sendak Resimleri
Maurice Sendak Kimdir?
Gerçek tam adı maurice Bernard Sendak olan yazar çocuk edebiyatı üzerine eserler kaleme almıştır. Aynı zamanda iyi bir ressam olan Maurice Sendak “Where the Wild Things Are (Canavarlar Ülkesi)” adlı resimli çocuk kitabını da yazarak tüm zamanların sevilen en iyi resimli kitabını ulusal olarak kazandırmış başarılı bir yazar olduğunuda herkes bilmektedir.

Maurice Sendak neler yaptı yaşamı nasıl geçti?
Yoksul bir yahudi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen Sendak, Terzi bir babaya sahipti ve para kazanmak için eğitimini yarıda bırakarak çalışmaya başlamıştı. 1956 yılında Kenny’s Window adlı ilk resimli kitabı raflardaki yerini almıştır. Onu dünyaya asıl tanıtan eseri olan “Canavarlar Ülkesinin Kralı” adlı eseri ise en iyi, resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kendisine kazandırmıştır.

Hasta olan annelerine süt alabilmek uğruna para kazanmak için çalışan iki kardeşin öyküsünü anlattığı “Brundibar” adlı eseri yazarın en çok gurur duyduğu kitabıdır. Maurice Sendak ne zaman öldü?, 8 Mayıs 2012 tarihinde dünyaya gözlerini yummuştur, vefaatı sevenlerini oldukca üzmüş dünyanın kaybettiği en iyi edebiyatcılardandır.

Maurice Sendak Videoları (ingilizce)

Googlenin yaptıgı doodle logosu