George Ferris kimdir George Ferris hayatı George Ferris Biyografisi
Ünlü kişi george ferris ne yapmıştır yaşantısı nasıldı neler yaptı george ferris resimleri bugünki 14 şubat sevgililer gününe özel google arama motoru güzel bir animasyon ve 2 anlamlı olayda kendine yakışır bir hatırlatma yaparak gene farkını ortaya koymuştur.
George Ferris Kimdir? George Ferris Kimdir?
Ferris 14 Şubat 1859 tarihinde onun adaşı tarafından kurulan şehir George Washington Gale de doğdu. Ailesi George Washington Gale Ferris Sr ve Martha Edgerton Hyde'li idi. Ferris Wheel, bir direğe bağlı tekerlek şeklinde demir belirli aralıklarla insanların binmesi için yapılan kutular.Dönme Dolap, Pittsburgh, Pennsylvania köprü oluşturucu George Washington Gale Ferris Jr (1859-1896) tarafından icat edilmiştir.

Bundan sonraki yaşamıda dönme dolaplarda saklıymış chicago Dünya Fuarı’nda ilk dönme dolap 21 Haziran 1893 tarihinde hizmete açılmıştır.Bu dönme dolap (tekerlek çapı) 250 metre boyunda, 25 katlı bir binanın yüksekliğindeydi ve 36 ahşap araba vardı.her koltuk 40 kişi, başka bir ayakta 20 kişi artı bir iletkenden tuturulmuştu.Her araç, 13 metre genişliğinde, 27 metre uzunluğunda ve 9 metre boyunda oldu. Toplam 2.000 kişi, bir seferde binebiliyordu. Tekerlek iki adet 1000 beygir motor tarafından desteklenmektedir ve 4.000 tonun üzerinde tartıldı.

George ferris video izle

Adam kelle başı 50 cent ücret alındı. Bu dönme dolap daha sonra 1904 yılında St Louis sergisinde kullanılan. Luna parklar ve eğlence merkezlerinde halen kullanılmaktadır. Bunun sahini tabiki George Ferris'dir.

Herkese hayat dolu mutluluklar dileriz yazsana.net ferris açıklaması.