Edward Gorey kimdir? Edward Gorey biyografisi doğduğu yer neresi Edward Gorey hayatı hakkında bilgi
Ünlü kişilik olan edward googlenin doodlesi oldu ve bu günü unutmayan googleye tşk ediyoruz. Edward gorey resimleri ile bir çok eski siyah beyaz fotoğraflarını görebilirsiniz gelelim yazımızın detaylarına.

Edward Gorey 1925 yılında doğdu, nisan 2000li yıllarda hayata gözlerini yummuştur, süper şahane gothic art çizeridir,
Edward Gorey kimdir?
Edward Gorey'in kitapları
the doubtful guest
the curious sofa
amphigorey
the gashlycrumb tinies

Edward Gorey video


Edward Gorey kimdir?
phobos-deimos.com sitesinde kendisinin en iyi eserlerinden biri olan the gashlycrumb tinies görülebilir. Bu seri, göya çocuklara alfabeyi öğretmek için yapılmıştır; lakin alfabeyi bu çizimlerle öğrenen bir çocuğun ileride bir freddy, bir jason olması işten bile değildir.

En yeni Delhi onun 88th bithday üzerine Amerikalı yazar ve ressam Edward Gorey bir haraç ödemek görünümü sayesinde, Google Edward Gorey ve onun sanat bazı özellikleri bir doodle yayınladı.

Yayınlanan bu günde eminim kendisinin ruhu bizleri özellikle googleyi görüyomudur bilinmez.

Tarihten 22 Şubat 1925 tarihinde doğan Edward Gorey uğursuz ve biraz Viktorya havası vardı eserleri ile, onun ürkütücü bükülmüş tanınan bir sanatçı ve yazar oldu. Onun etkisi Tim Burton eserlerinde ve Nine Inch Nails '"The Perfect Drug," ve eserleri hiçbiri beyazperdede ulaşmıştır iken, PBS serisi açılış başlıkları gibi müzik videoları da görülebilir "Gizem!" animasyon tarzında yapılan sanatını dayanmaktadır. O da onun Broadway üretimi için Tony kazanç, başarılı bir set ve kostüm tasarımcısı oldu "Edward Gorey Dracula."

En başta 1957 yılında yayınlanan, kaprisli hikayeyi kimin hayatı onunla sorun getiren ve tozu dumana katıyor, baş aşağı gizemli, yaramaz bir yaratık habersiz ve istenmeyen geldiğinde açık tuhaf bir aile etrafında döner.

22 Şubat 1925 tarihinde doğan Edward Gorey onun ürkütücü bükük tanınan bir sanatçı ve yazar oldu.
1943 yılında, Gorey Chicago Sanat Enstitüsü Okulu'nda bir dönem sanat okudu. 1953 1960 Gorey New York'ta yaşamış ve Doubleday Anchor Sanat Bölümü için çalıştı. Ipsiz Arp, ilk bağımsız çalışma, 1953 yılında yayımlandı. O da onun ilk ve son adları anagrams vardı kalem adlar altında yayınladı.

Gorey bale, o çok vardı hangi kürk mantolar, tenis ayakkabıları, ve kediler için onun sevgi için not edildi. Gerçi Gorey kitapları çocuklar arasında popüler, ama Gorey çok çocuklar ile ilişkilendirmek vermedi ve o onlar için hiçbir sevgi vardı. Aslında, evli ve romantizm az ilgi var itiraf asla. O görüşmeler sırasında herhangi bir özel romantik ilişkileri görüşmek üzere isteksiz olması için kullanılır. Gorey zamanlar onun cinsel yönelim konuda bastırdı, ve o bile o gay ya da düz olup olmadığını emin değildi. Gorey bir illüstratör olarak tarif edilir. Onun kitapları büyük kitapçılarda ve mizah ve karikatür bölümlerde bulunur. Gorey 100'den fazla kitap yazdı, gorey 75 yaş 2000 yılında öldü fakat sevenleri onu hiç bir zaman unutmadı gördüğünüz üzere 21 şubat 2013 oldu google bile hatırladı.