Douglas adams kimdir? Douglas adams'ın hayatı neler yaptı Douglas adams biyografi
Bugün google bile Ototsopçunun Galaksi Rehberi adlı oyunun yapımcısı yazarını unutmadı ve logosunda belirtti, ünlü düşünürün bu sevimli oyununu bilmeyen çok az kişi vardır diye düşünüyorum bilmeyenlerde olabilir pekala sizlere tanıtmak isteriz douglas adams kaç yılında doğdu buna benzer merak ettikleriniz.
Douglas adams kimdir?
Douglas adams doğum yılı kaç? 11 Mart 1952 tarihinde İngiltere’nin Cambridge şehrinde dünyaya merhaba dedi, peki douglas adams ne zaman öldü? 11 Mayıs 2001 tarihinde Kaliforniyaya bağlı Santa Barbara eyaletinde dünyaya gözlerini ne yazıkki kapattı ne zaman vefat etti diyenler olacağı için şimdiden söyleyelim istedik kalp krizine yenik düşüp 49 yaşında ölmüştür.

Cambridge'de St. Johns College'e devam ediyordu footlights tiyatro klübünde işe başladı. Pek çok işle uğraştı bir hastanede hizmetli iken, inşaat işçiliği, kümes temizlikçiliği, bir Arap ailenin güvenliğinden sorumlu korumalarıydı. Daha sonra BBC'de Dr. Who dizisinde yapımcılık ve senaryo yöneticiliği yapıp Dr. Who'nun üç bölümünü yazıyorduki Monty Pyton grubundan Graham Chapman ile çalışma fırsatınıda yakalamış oldu.

Büyük BBC’de yayımlanan The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (Otostopçunun Galaksi Rehberi) adlı radyo oyunu ile meşhur oldu. Oyun, kitap olarak da yayımlandı. Bu radyo oyunundan aynı adlı bir bilgisayar oyunu da üretti. Akabinde Bureaucracy ve Starship Titanic adlı bilgisayar oyunları üzerinde de çalıştı. Starship Titanic sonradan bir kitap olarak da yayımlandı, ancak Adams’ın hem oyun hem de kitap üzerinde çalışacak vakti olmadığından kitabı Terry Jones yazdı.İleri derecede bir Beatles hayranıydı. Douglas Adams 1991′de avukat Jane Belson ile evlendi, 1994′te Polly adlı bir kızları oldu.

Douglas adams resimleri fotoğrafları
Douglas adams kimdir?
douglas adams'ın gençlik fotoğrafları ve bu resim hiç biyerde olmayan resmidir.
Douglas adams kimdir?

Douglas adams kimdir?

Douglas adams kimdir?

Douglas adams kimdir?

Douglas adams kimdir?

Douglas adams ile alakalı Videolar