Sponsored ADS

Barış Manço Biyografi

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Barış Manço Biyografi, Barış Manço Kimdir, Barış Manço Resimleri, Hakkında bilmek istediğiniz herşeyi sizinle paylaşıyoruz amacımız değerli sanatcıyı bir kez daha anmak ve onun yaptıkları karşısında eğilmek uzun yıllar boyu büyük ve küçük herkezin ondan birşeyler aldığını ve dünyaya her zaman umutla bakmamız gerektiğini bize sevincin ve gülmenin ne kadar değerli olduğunu anlatan unutulmaz isimlerden birisidir inş ruhu şahat olsun mezarında huzurla yat seni çok özledik barış abi..

  Ölümünün 13. yılında anıldı 1 Şubat 2012 Barış Manço ölümünün 13.. yılında ailesi ve sevenlerince anıldı..
  Barış Manço ölümünün 13.. yılında ailesi ve sevenlerince anıldı..Barış Mançonun oğulları Doğukan ve Batıkan Manço ile sevenlerinin Mançonun müze haline getirilen Modadaki evinde bir araya geldiği gecede Manço kardeşler babalarının unutulmaz şarkılarını gitar eşliğinde seslendirdi.. Gecede Barış Mançonun sevenleri de mumlar yakarak şarkılara eşlik etti..

  Modadaki evde Mançonun bestelerini yaptığı piyanosu yurt dışı gezilerinden topladığı objeler aksesuarlar sahne kostümleri ve kendi yaptığı tablolar sergilenirken bu yılki anma etkinliği için bakımı yapılarak kullanılır hale getirilen 34 BM 777 plakalı otomobili de evin önüne getirildi..

  Doğukan Manço babasının yeri doldurulamayacak bir sanatçı olduğunu vurgulayarak müze haline getirilen evde Barış Mançonun yaşatılması eserlerinin hatıralarının sergilenmesinin kendisi için büyük mutluluk olduğunu söyledi..

  Yaptıkları ile millete mal olmuş bir kişinin evinin müze olmasının doğal bir şey olduğunu söyleyen Manço Gönlüm bu evde oturmak ister.. Fakat tüm halka mal olmuş birinin evinin müze olması sevenleri tarafında da arzulanan bir şey olsa gerek......dedi..

  Anma etkinlikleri çerçevesinde 4 Şubatta Marmara Forum AVMde Barış Mançoyu Anma Konseri 5 Şubatta vapur gezisi 6-20 Şubat arasında Palladium AVMde Barış Manço sergisi 10 Şubatta Sefaköy Kültür Merkezinde fotoğraf sergisi düzenlenecek Grup 84 konser verecek....

  Barış Mançonun Şarkıları, Şarkı Sözleri, Posteri Fotoğrafları
  Barış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço BiyografiBarış Manço Biyografi

  BARIŞ MANÇONUN GERÇEK İSMİ: Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço 7 Aralık 2011 Barış Mançonun oğlu Doğukan Manço Balıkesirde polis okulu öğrencileriyle yaptığı söyleşide babası Barış Mançonun gerçek adının Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço olduğunu açıkladı

  Yüzlerce öğrencinin ilgiyle dinlediği Doğukan Manço kendisini tanıttıktan sonra babasının hayatından önemli kesitler sundu hatıralarını anlattı.. Belçikada doğan ve orada büyüdüğünü anlatan Doğukan babasının ilk şarkısıyla çıkış yaptığı yıllardan Türkiye ve yurt dışı konserlerine kadar hayatını film şeridi gibi özetleyen sunumuyla herkese duygulu anlar yaşattı....

  Mançonun Belçikada yaşadığı ev müze oldu 9 Ekim 2011 Barış Mançonun Belçikanın Liege kentinde uzun yıllar yaşadığı bina Liege Barış Evi adıyla müzeye dönüştürüldü..

  Açılış töreninde kurdeleyi Barış Evi Derneği Başkanı Aslı Gülerman ve Brüksel Bölge Hükümeti Milletvekili Mahinur Özdemir birlikte kesti.. Manço Ailesinden katılım olmamasını üzücü bulan Aslı Gülerman Bir yanlış anlama oldu ve giderilemedi ama bunun bedelini Barış Manço ödememeli dedi..


  2 Ocak 1943 tarihinde İstanbul´da doğdu.. Sahnelerle ilk kez 1958 yılında Galatasaray Lisesi´nde öğrenciyken tanıştı.. Galatasaray Lisesi´ni bitirdikten sonra yüksek öğrenimini tamamlamak için Belçika´daki Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi´ne gitti..

  Grubu Kurtalan Ekspres ile beraber Türkiyede ve yurtdışında birçok ülkede konserler verdi.. Yaptığı 200´den fazla beste sayesinde 12 altın ve 1 platin albüm kazandı.. Ayrıca bu besteler Arapça Japonca Farsça İngilizce ve Fransızca gibi birçok dile çevrilerek farklı sanatçılar tarafından yorumlandı..

  Mançonun şarkıcı ve besteci kişiliği sunucu ve program yapımcısı kişiliğiyle de birleşerek ortaya herkesin çok sevdiği Barış Manço çıktı.. Ekranların en sevilen eğlence ve kültür programlarından biri olan 7´den 77´ye ilk olarak 1988 yılında TRT1´de yayınlanmaya başladı..

  Türkiyenin Evliyası lakabını da kazanan sanatçının Barış Manço Live In Japan 1996 adlı albümü Japonya´daki konserinin canlı kayıtlarının olduğu bir albüm.. Bu albümün özelliği Manço´nun bizlere veda etmeden önce yayınladığı son albüm olmasıydı.. 31 Ocak 1999 tarihinde İstanbulda öldü..  DİSKOGRAFİSİ: ve Albümlerinden Yarışmalarından Eserler
  Dünden Bugüne 1971
  Barış Manço 2023 1975
  Ben Bilirim Sakla Samanı Gelir Zamanı 1976
  Barış Mancho 1976
  Sarı Çizmeli Mehmet Ağa Yeni Bir Gün 1979
  20.. Sanat Yılı Disco Manço 1980
  Sözüm Meclisten Dışarı 1981
  Estağfurullah Ne Haddimize 1983
  24 Ayar Manço 1985
  Değmesin Yağlı Boya 1986
  Sahibinden İhtiyaç 1988
  Darısı Başınıza 1989
  Mega Manço 1992
  Müsadenizle Çocuklar 1995
  Live In Japan 1996
  Mançoloji 1999
  Barış Manço 2000 2000
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Sponsor reklamlar


  Rahmetli barış abi seninle büyüdük ama bu seferde sen yoksun toprağın bol olsun.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

 3. #3
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Çok duygusal bir konuşmaydı wadmin düşündükce insanın hüzünlenesi geliyor yerini oğlu bile dolduramaz zaten ortalıklarda hiç görünmüyor.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 4. #4
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Adam iyi adamdı samurai.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

+ Cevap Ver

 • Barış Manço Biyografi Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Sitemizin ismini yazın (www. kullanmayın)


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz