Sponsored ADS

Auguste Rodin Biyografi

 1. #1
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  38
  Mesajlar
  600


  Reklamlar
  Auguste Rodin'i google arama motoru 12 kasım 2012 de doodle logosu yaparak bu günü hatırlattı. Auguste rodin hayatı kimdir? ne iş yapar bunları merak ediyosunuz.

  Ünlü heykel traş olan auguste kendisinin desen ve matematik konusunda iyi olduğunu keşfetti ve pariste okul hayatına başladı.

  Auguste Rodin Biyografi
  1864'te ilk atölyesini tuttu ve 20 yaşındaki Rose Beuret'yle tanıştı. 1871'de Belçika'da ilk kez yapıtlarını sergiledi. Gerçek boyutlu bir insan bedeni çalışması olan eseri tamamladıktan birkaç ay sonra Tunç Çağı adını verdiği bronz heykeline 1875'te başladı. 1882'de ise Adem, Havva ve Düşünen Adam adlı figürlerini yaptı.

  Auguste Rodin Resimleri

  Bir süre sonra sevgilisi, daha sonra da en büyük rakibi olacak Camille Claudel'le tanıştı. 1883'te Victor Hugo büstünü yaptı, iki yıl sonra Calais Belediyesi, Calais Burjuvaları anıtını ısmarladı.

  Ertesi sene Öpüşme'yi yaptı. 1888'de devlet, Uluslararası Sergi için Öpüşme'nin mermerini ısmarladı. 1889'da empresyonizmin öncülerinden Fransız ressam Claude Monet'yle birlikte sergi açtı. 1895'te Meudon'daki Villa des Brillants'ı satın alarak resim ve antik heykel koleksiyonunu oluşturmaya başladı.

  1900'de, Uluslararası Sergi vesilesiyle Paris'teki Alma Meydanı'nda yer alan pavyonda, 1902'de ise Prag'da büyük sergi açtı.

  1904'te alçıdan yapılmış büyük boy Düşünen Adam heykeli ilk kez Londra'daki International Society'de, bronz versiyonu ise Salon de Paris'de sergilendi.

  Düşünen Adam 1906'da Panthéon'un önüne yerleştirildi. Fransa Ulusal Meclisi, arka arkaya yaptığı üç bağışla koleksiyonlarını devlete bırakan sanatçının anısına, Biron Konağı'nı Rodin Müzesi yapma kararı aldı.

  29 Ocak 1917'de Rodin ve Rose Beuret evlendi. Rose, 14 Şubat'ta yaşama veda etti. Aynı yıl, 17 Kasım'da ölen Rodin, Meudon'daki Villa des Brillants'ın bahçesine, Rose'un yanına defnedildi. Bu başarı onun hayatını çizmesine yardımcı oldu birçok bu ünlü sanatçıya özenen ve kendini onun gibi olmaya adayanlarla doludur.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

 2. #2
  Kayıtsız Kullanıcılar
  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Sponsor reklamlar


  kadıköydeki heykelin bi benzeri aynı ona benziyo gerçekten kadıköydeki dikiliyo bakırköydeki oturarak duruyor tek fark bu aralarındaki )))))))))) zuhahaha

+ Cevap Ver

 • Auguste Rodin Biyografi Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz