Emzik ve Biberon Temizliği nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? biberon temizleme emzik kullanım süresi ne kadar bakımları

Bebeğiniz için emziğin ve biberonun temizlenmesi çok önemlidir hijyenik olması olabilecek hastalıklardan sizleri korur.
Emzik ve Biberon Temizliği nasıl yapılır
Dolaysıyla çok önemli bir konudur mikroplar hava yoluyla dahi bulabilmekteyken düşününki çocuğunuzun ağzına verdiğiniz biberon ve emziğin pis olması bebeğinizi direkt etkiler. Biberonun düşmesi emziğe oranla daha kolaydır.Hatta biberonun uç kısmında kalan besin maddesi,mikroorganizmalar için eşsiz bie besin kaynağıdır.Bebeğinizin sağlığı için aşağıda anlatılan yönergelere uyarak biberon ve emzik temizliğinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 1.6 Aylık veya üzeri bebeklerde, beslenme gereçleri bulaşık makinesinde yıkanabilir. Su sıcaklığı en az 80 derece olmalıdır.

2.Biberon ve emzikleri suda kaynatabilirsiniz. Teknoloji sayesinde buhar ve mikrodalga yöntemi hijyen sağlayan diğer uygulamalardandır.

3. Biberonlar ve emzikler sabunlu sıcak suda yıkanabilir. Kullanmadan önce iyice durulanmaları gerekir.
Pyrex (payreks) biberonlar, adi cam biberonlara nazaran ani ısı değişikliklerine karşı daha dayanıklıdır. Plastik biberonlar ise sterilizasyona uygun değildir. Kısa sürede şekilleri bozulur. Yolculuklarda kullanılan steril biberonlar kullanıldıktan sonra atılmalıdır. Biberon emziği alırken bebeğe en uygun olanı seçmek gerekir. Emziğin ağzı (X) harfi şeklinde delinmeli ve bebek ağzına aldığında sütü damağa fışkırtacak biçimde ayarlanmalıdır.