Bebeklerde bez pişiğine karşı ne yapılır bezden dolayı bebeğim pişik oldu nasıl düzelir? bez pişikleri iyileştirme yolları ve yöntemleri nedir?

Bebğinizi huzur ederek uyanmasına ağlamasına sebebiyet veren pişik sorunu ve bununla nasıl başa çıkabileceğiniz konusunda sizlere gereken bilgiyi sunmaktan gurur duyuyoruz yazımıza devam ederek bu sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bebeklerde bez pişiğine karşı ne yapılır
İdrar ve dışkı, içerikleri nedeniyle ciltte tahrişe neden olabilir. Henüz çok hassas olan bebek cildi bu maddelerle karşılaştığında kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi tepkiler verebilir.

Pişiği engellemek için bebeğin altını, ıslattıktan hemen sonra değiştirmelisiniz. Pişik kremleri bebeğinizi pişikten korumak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem.Eğer bebeğinizde pişik oluşursa pudra kullanmak yerine bu iş için özel olarak üretilmiş ürünlerden yardım almalısınız. Pişik olan bölgeyi düzenli olarak temiz suyla yıkamalı ve tam olarak kuruladıktan sonra yeni bezini bağlamalısınız.

Bebeklerde pişiğe benzer özellikler taşıyan pamukçuk hastalığına karşı da uyanık olmalısınız. Eğer pişik haricinde geniş çapta lekelenmeler varsa vakit kaybetmeden doktora gitmenizi öneririz.