Saunanın faydaları Saunanın yararları saunanın zararları nedir? zararı varmı saunada ne kadar kalınmalı saunada yapılması gerekenler nelerdir?
Saunanın yan etkisi olurmu diye düşünüp gitmeyenler hata ediyor çünki sauna suyunun faydaları anlatmakla bitmez sauna ücretleri olarak eğer bütçeniz kısıtlıysa gitmezsiniz ama günümüzde epeyce ekonomik sauna fiyatları bulmak mümkündür.
Saunanın Faydaları
Saunanın faydası oldukca çoktur kuru sıcakla ısıtma sistemine dayanan bu banyo metodu kolay ve hızlı terlemeyisağlar.
Terle birlikte vücuttan bir çok zehirli maddeler atıldığından ve adaleler gevşediğinden vücuda rahatlık verir ve dinlendirici bir rol oynar. İleri derecede terleyen ve ısınan vücut, daha sonra girilen soğuk sudan da irkilme duymaz.

Sauna faydalı olduğu kadar, zararlı olabilir bunaltıcı ve çarpıcıdır, 80-90 dereceli ve birden sıcaklık değişmelerine her vücudun direnci yoktur. Yüksek tansiyonlu insanlara, kalp hastalarına, karaciğer ve böbrek bozukluğu olan kimselere sauna büyük zararlar teşkil eder. Hayati tehlikeye sokabilir. Bunun için, doktor muayenesinden geçmeyen ve doktor izni olmadan saunaya girmemelidir. Saunaya giren her insan da tıbbi kontrol altında ve belirli bir süre esnasında saunada kalmalıdır.

Saunada zayıflamak bir hayaldir banyodan sonra kilo düşmesi vücuttan su kaybına bağlıdır ve kaybedilen bu su bir kaç gün içinde tekrar yerine koyulur. Acilen kendinize su takviyesi yapmanızı öneririz örneğin su içinki kaybettiğiniz terle attığınız kötü oksitli mikrobik bakterilerden kurtuldum derken susuz kalmayın.
Vucudunda belli bir oranda suya ihtiyacı yani sizdeki su oranı terle atıldıkdan sonra su eksikliği olabilmektedir.

Saunanın yararlar ve faydaları video anlatımı


Ozon sauna nedir hakkında bilgiler içeren videomuz.