Kuvvetli hafıza için dersler hafıza geliştirme teknikleri güçlü hafıza taktikleri beyin egzersizi yaparsanız beyniniz zihninizi açmak için yapılması gerekenler strestten uzak durun meyve yiyin türkü şarkı ezberleyin bol bol spor yapın.
Kuvvetli hafızaya sahip olmak Kuvvetli hafızaya sahip olmak
Kuvvetli hafızaya sahip olan ünlüler bill gates yahoo'nun sahibi sarah jio gibi süper zekaya sahip olmayı kim istemez, beyin kaslarınızı devamlı ve orantılı bişekilde çalıştırırsanız bunu kazanmak mümkün.
Kuvvetli hafızaya sahip olmak
Birisiyle konuşurken el haraketlerinizle o anı anlatmak hafızayı geliştiriyor, en az 6 7 saat uyku uyuyun uyumak beyni dinlendirir ve yeni bir güne toparlanmasını sağlar.

Gün içinde spor yapamıyosanız egzersizlerle beyninize sıcak kan akımını sağlayın Brüksel lahanası, brokoli, kabak, yapraklı yeşillikler, kiraz, kırmızı patlıcan, elma, üzüm gibi meyve sebzeyi tüketin beyine çok faydalı.
Kitap okudugunuzda onun yorumunu yapmak çevirisini yapmak hafızadaki çalışmayan yerleri çalıştırmaktadır, ne okursanız okuyun okuduklarınızı düşünmeniz bile beyni harakete geçirip hafızayı güçlendirmektedir.

Yeri geldiğinde bir koku bile beyninize yardımcı oluyor biberiye içerikli parfüm kolanyalar faydalıdır. Hayatınızda nekadar çok yeni şeyler öğrenirseniz okadar kuvvetli bir hafızaya sahip olursunuz.