En kolay yüz bakımı faydalı cild bakımı en iyi yüz bakımları zahmetsiz yüz maskesi yiyeceklerle yüz bakımı tedavisi
Kolay Yüz bakımı
Cildiniz sizin için kesinlikle en önemli koruyucunuz kabuğunuz özellikle yüzünüz çok önemli bunu koruyan deriye ise bakım en kolay nasıl hazırlanır bunu anlatmak istiyoruz.

Bayanların sıkıntısı binbir türlü maskeler yaparak yüzlerini tahriş etmektedirler elbetteki hepsi kötü değildir lakin doğal yüz bakımı herzaman iyidir.

Malzemeler:
Yumurtanın sarısı, süt hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.
Çok yapmanıza gerek yoktur hergün daha güzel olurum bunu yaparsam diye belirtmek istedik.


Siyah noktaları yok etmek
Kolay Yüz bakımı

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt

Hazırlanışı: Bir kase yoğurt ile bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Ne zaman kullanmak gerekir Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceleri yok etmek
Kolay Yüz bakımı
Karnıbahar ve Zeytinyağı Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin. Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Bunu mutlaka deneyiniz.